Početna Djelatnosti Služba DDD

Služba DDD

primjer

Služba DDD obavlja poslove dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije u javnom zdravstvu i komunalnom segmentu te u veterini.

DEZINFEKCIJA

Obavljamo dezinfekciju svih vrsta prostora, pribora, opreme i predmeta širokom paletom dezinficijensa najnovije generacije potpuno biološki razgradivih i ekološki prihvatljivih. Dezinfekciju obavljamo kao preventivnu, tekuću ili završnu.

Za dezinfekciju koristimo uređaje za hladno i toplo zamagljivanje posebno kod dezinfekcije peradarskih objekta.

Prije dezinfekcije obavljamo obvezatno generalno čišćenje kao preduvjet za uspješno obavljenu dezinfekciju.

DEZINSEKCIJA

U prvoj fazi utvrđujemo vrstu štetnika, a nakon toga kvantitativnu razinu istih.

Za monitoring koristimo insektomore i feromonske klopke specijalizirane za pojedinu vrstu štetnika.

Dezinsekciju provodimo kombiniranjem kemijskih, mehaničkih i fizikalnih metoda.

Kemijske metode dezinsekcije uključuju: prskanje pripravcima s trenutnim i produženim djelovanjem, zamagljivanje prostora, postavljanje praha za dezinsekciju, aplikaciju insekticidnog laka (pogodno za drveni namještaj), aplikaciju insekticidnog gela u pukotine (pogodno za vlažna mjesta- kuhinje, sanitarni čvorovi). Sva sredstva kojima se provodi dezinsekcija su specijalizirana prema vrsti štetnika i ekološki prihvatljiva, što uz primjenu mehaničkih i fizikalnih metoda suzbijanja pridonosi učinkovitom uklanjanju insekata iz okoline.

DERATIZACIJA

Istu provodimo pomoću otrovnih i neotrovnih metoda

U prve spada korištenje antikoagulativnih pripravaka druge generacije, i to u obliku mamaca za miševe i peleta za štakore a u uvjetima povećane vlažnosti (kanalizacijski sustavi) koristimo parafinske blokove.

Druge podrazumijevaju, u našem slučaju, korištenje ljepljivih klopki, koje sadrže komponentu koja mu onemogućuje isušivanje, pogodne i za miševe i štakore, čija je trajnost, ako je zaštićena plastičnim ili kartonskim tunelom, preko godinu dana.

Otrovne mamce izlažemo u zaštićenim deratizacijskim kutijama, koje s obzirom na mjesto primjene mogu biti kartonske, plastične ili metalne.

 


Projekt je sufinancirala Europska unija iz  Europskog fonda za regionalni razvoj.
Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost tvrtke Bioinstitut d.o.o.

Blog

Deklariranje (označavanje) bio proizvoda

04.09.2023 // Kemija

Označavanje hrane jedno je od najsloženijih zakonski uređenih područja vezanih za hranu. Razlog tome je što ono obuhvaća vrlo različite i često suprotne ciljeve kao što su zaštita potrošača, poštivanje proizvođačke i poslovne tajne, omogućavanje slobodnog kretanja robe (hrane) te mogućnost upravljanja krizom kada postoji opasnost štetnog djelovanja hrane na zdravlje ljudi.

Hrana i klimatske promjene

28.08.2023 // Kemija

Kakve veze hrana ima s klimatskim promjenama?

Ono što jedemo i kako je ta hrana proizvedena utječe na naše zdravlje, ali i na okoliš. Hranu treba uzgojiti, preraditi, transportirati, distribuirati, pripremiti, konzumirati, a otpad od hrane zbrinuti. Svaki od ovih koraka stvara stakleničke plinove koji zadržavaju sunčevu toplinu i doprinose klimatskim promjenama. Otprilike trećina svih emisija stakleničkih plinova koje uzrokuje čovjek povezana je s hranom.